Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Eko Turizm

 Yayla Turizmi:

Kömürsu Yaylası:Bozüyük İlçe Merkezine 28 km. uzaklıkta köknar, karaçam, kayın, ardıç, titrek kavak ağaçlarıyla yaz mevsiminde yemyeşil çimen ve çeşitli çiçeklerle kaplı yaylada, 3-5 adet kaynak suyu bulunmaktadır. Kış turizmi açısından önemli yaylalardandır. Yayla 39 ha. Açık alan, 51 ha. Bozuk orman olmak üzere toplam 90 hektar alan kaplamaktadır. Yüksekliği 1700 m. olup, çiçekli yayla üçtepeler mevkii 1906 metredir.
Kömürsu Yaylası

Sofular Yaylası:İlçe Merkezine 25 km. uzaklıktaki çam ve köknar ağaçları ile kaplı yaylanın yüksekliği ortalama 1600 m. Civarındadır. Yayla turizmi açısından önemlidir. Yayla 104 ha açık alana sahiptir.
Sofular Yaylası

Kamçı Yaylası: Pazaryeri ilçesinin Bozcaarmut köyü yöresindeki yayla çam ormanları ile önem taşır. Kamp ve dinlenme yeri olarak kullanılmaktadır. Köyün ilçe merkezine olan uzaklığı 15 km. olup, yolu düzgündür.
Kamçı Yaylası

KURULUŞ VE KURTULUŞUN BEŞİĞİ BİLECİK' E BİSİKLETLE TARİH VE DOĞA GEZİSİ

bİSİKLET.JPG


Bisikletliler Derneği Bilecik İl Temsilciliği tarafından oluşturulan Bisiklet Rotaları sayesinde bisiklet sevdalıları İlimizdeki tarihi ve turistik yerleri bisikletle gezme fırsatı yakalayacaklardır. Eko-Turizmin gelişen yüzü olan İlimiz, sahip olduğu doğal güzellikleri ve nadide çeşitlerden oluşan bitki ekosistemi ile doğa severleri bekliyor.  

IMG_0892.jpg


Bilecik Bisiklet Rotaları